Jízdárna „Černý kůň“ vznikla v roce 1991, kdy jsme po zrušení jezdeckého oddílu a likvidaci chovu koní u bývalého Státního statku Staré Město zakoupili dvě chovné klisny a jedno hříbě, o rok později pak plnokrevného hřebce. Tito koně se stali zakladateli našeho stádečka, které v současnosti čítá sedm kusů – klisny Izabó, Meadow a Šáza, a valaši Ares, Elf, Epril a Šony.
     Provozujeme jezdecký areál na severozápadním okraji Starého Města, jehož hlavní částí je přes 100 let starý zemědělský objekt, který slouží pro ustájení koní, pro uložení koňské výstroje a malé zemědělské techniky. Dále je zde venkovní jízdárna a malý rybník. Na areál navazují výběhy pro koně a 12 hektarů pastvin a luk. Od roku 2000 hospodaříme podle zásad ekologického zemědělství.
     Výcvik koní i jezdců je zaměřen na westernové ježdění formou přirozené komunikace s koněm. Mimo to nabízíme vožení turistů, rekreantů a účastníků ozdravných a rehabilitačních pobytů na koních. Hlavní náplní jsou vyjížďky do bližšího i vzdálenějšího okolí Starého Města, kdy začátečníci jsou vedeni kvalifikovaným vodičem, pokročilejší pak jedou samostatně za vedoucím jezdcem.
     V době prázdnin jsme několik let po sobě pořádali dětské tábory zaměřené na výuku jízdy na koni. K této praxi bychom se chtěli opět vrátit.
     Jsme malá rodinná stáj, kterou v současné době provozuje Ing. Zdeněk Panský.

     V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.